Producent hal produkcyjnych otrzymuje zlecenia od różnych inwestorów, prowadzących swoją działalność na odmiennych terenach, na których mniej bądź bardziej zmagać muszą się oni z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Czy hala produkcyjna jest w stanie podołać takim wyzwaniom? Przekonaj się, zapoznając z poniższym tekstem.
Skrajne temperatury a termoizolacja
Czasami mówi się, że tylko budynki ceglane są w stanie zagwarantować odpowiednie warunki do pracy oraz magazynowania. Hale produkcyjne są tego idealnym zaprzeczeniem. Bez problemu można korzystać z nich przez cały rok, niezależnie od tego, czy aktualnie trwa mroźna zima, czy też upalne lato. Producent hal produkcyjnych, z myślą o termoizolacyjnych obiektach, zazwyczaj poleca:
- poszycie z płyty warstwowej (ściany boczne oraz szczytowe),
- poszycie dachu folią termoizolacyjną,
- zastosowanie ewentualnie klimatyzacji oraz systemów grzewczych.
Tak wykonana hala produkcyjna jest w stanie zagwarantować zarówno idealne warunki pracy, jak i temperaturę, w której można magazynować różnego rodzaju produkty.
Dodatkowe, sezonowe obciążenia
Już na samym etapie planowania producent hal produkcyjnych, z myślą o zachowaniu norm bezpieczeństwa, musi wziąć pod uwagę dodatkowe, często sezonowe obciążenia, takie jak śnieg.
W niektórych regionach bardzo obficie sypie, dlatego też trzeba w takim przypadku zatroszczyć się o wzmocnienie konstrukcji nośnej oraz odpowiednie usztywnienie ścian bocznych, jak i tych szczytowych. Dzięki takim zabezpieczeniom cała konstrukcja stawi czoła wyzwaniom, które przygotowała dla niej matka natura.